Sunday 21 April 2024
Sunday 21 April 2024

Në vijim njoftimit të mëparshëm për ndalimin e fluturimeve për dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” dhe 12 aeroporteve në veri të Italisë, për shkak të situatës së krijuar në Itali nga përhapja e COVID-19, masave të marra nga qeveria italiane për vendosjen e karantinës në gjithë provincat e shtetit fqinj, si dhe masave parandaluese të përhapjes së virusit në vendin tonë, duke filluar nga ora 12:00 e ditës së sotme 10 Mars 2020 ndalohen të gjitha fluturimet për dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” dhe të gjithë aeroporteve italiane, deri në një njoftim të dytë.

Autoriteti i Aviacionit Civil i bën thirrje të gjithë pasagjerëve që kanë prerë bileta udhëtimi me kompanitë ajrore nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza” drejt Italisë dhe anasjelltas mos të shkojnë në aeroport dhe të zbatojnë udhëzimet e lëshuara nga autoritetet shëndetësore me qëllim ruajtjen e shëndetit të tyre dhe personave të afërt.

Në lidhje me trajtimin e pasagjerëve të prekur, kompanitë ajrore që operojnë në tregun Shqiptar-Italian, vendase apo të huaja, kërkohet t’i referohen rasteve të ngjashme të veprimit të kompanive ajrore Evropiane në këto momente duke u ofruar pasagjerëve që kanë blerë një biletë për/nga Italia shtyrje të datës së biletës pa kosto shtesë.

 

12.3.2020

Më shumë

Kuvendi i Berishës, shkarkon Bashën

Partia Demokratike ndodhet në një krizë të thellë ekzistenciale. Shenjat e krizës janë të dukshme. PD është sot e përçarë keqazi.   Demokratët janë rrjeshtuar në dy grupime kundërshtare: njëri me mbështetës të Sali Berishës, ish-liderit historik të PD, të shpallur “Person non grata” nga qeveria amerikane për “vepra korrupsioni që minojnë demokracinë në […]

“Non-grata”, Berisha shkon me ‘Foltoren’ në SHBA

Të dielën e 5 dhjetorit ora 12:00 me orën lokale, do të zhvillohet ‘Foltorja’ e ish-kryeministrit Sali Berisha me shqiptarët e Amerikës. Njoftimin e ka bërë publik lideri historik i PD përmes një postimi në Facebook. Organizimi është bërë nga diaspora shqiptare në SHBA.   Takimi do të zhvillohet me video-konferencë njësoj sikur të […]

Shqipëri – Kosovë, pa ndalesa në kufi!

Në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, Kosovës dhe Shqipërisë që po mbahet sot në Elbasan, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi shpjegoi tre marrëveshjet e arritura. Tre marrëveshjet synojnë lehtësimin e lëvizjes së qytetarëve në të dy anët e kufirit. “Dua ta filloj nga kjo e fundit që ka të bëjë me lejet e […]

Berisha për Zërin e Amerikës: Unë do marr PD-në, nuk bëj parti tjetër

Ish kryeministri dhe drejtuesi i Partisë Demokratike, Sali Berisha përjashton në mënyrë kategorike, krijimin e një force të re politike. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ai shprehet i bindur se kuvendi i thirrur prej tij dhe mbështetësve të tij më 11 dhjetor do të shënojë një rithemelim të kësaj partie të […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara