Wednesday 24 April 2024
Wednesday 24 April 2024

Një 1 Qershor i ardhur para kohe për fëmijët, të cilët prej më shumë se një muaji kanë qenë të izoluar në shtëpi, për shkak të koronavirusit.

 

Paraditen e kësaj të dielë, deri në orën 11.00, Kryeministri Edi Rama u njoftoi lejen nënave me fëmijë deri në 10 vjeç që të dilnin për ajërosje.

 

Kaq ka mjaftuar që rrugët dhe parqet e Tiranës të gëlojnë nga zërat e fëmijëve, të cilët kush me patina, kush me biçikletë e kush me top, të lëshohen siç ndodh në 1 Qershor.

 

Daljes së nënave me fëmijët i është bashkuar edhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila bashkë me vajzën e saj ka dalë shëtitje në qendër të kryeqytetit.

 

E nëse në rrugë u panë edhe disa baballarë, një prej shkelësve të karantinës është edhe ministri i Shtetit për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Eduard Shalsi, i cili është parë duke shëtitur në rrugë me të birin.

 

18 prill 2020

 

 

 

 

 

 

 

Më shumë

Kuvendi i Berishës, shkarkon Bashën

Partia Demokratike ndodhet në një krizë të thellë ekzistenciale. Shenjat e krizës janë të dukshme. PD është sot e përçarë keqazi.   Demokratët janë rrjeshtuar në dy grupime kundërshtare: njëri me mbështetës të Sali Berishës, ish-liderit historik të PD, të shpallur “Person non grata” nga qeveria amerikane për “vepra korrupsioni që minojnë demokracinë në […]

“Non-grata”, Berisha shkon me ‘Foltoren’ në SHBA

Të dielën e 5 dhjetorit ora 12:00 me orën lokale, do të zhvillohet ‘Foltorja’ e ish-kryeministrit Sali Berisha me shqiptarët e Amerikës. Njoftimin e ka bërë publik lideri historik i PD përmes një postimi në Facebook. Organizimi është bërë nga diaspora shqiptare në SHBA.   Takimi do të zhvillohet me video-konferencë njësoj sikur të […]

Shqipëri – Kosovë, pa ndalesa në kufi!

Në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, Kosovës dhe Shqipërisë që po mbahet sot në Elbasan, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi shpjegoi tre marrëveshjet e arritura. Tre marrëveshjet synojnë lehtësimin e lëvizjes së qytetarëve në të dy anët e kufirit. “Dua ta filloj nga kjo e fundit që ka të bëjë me lejet e […]

Berisha për Zërin e Amerikës: Unë do marr PD-në, nuk bëj parti tjetër

Ish kryeministri dhe drejtuesi i Partisë Demokratike, Sali Berisha përjashton në mënyrë kategorike, krijimin e një force të re politike. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ai shprehet i bindur se kuvendi i thirrur prej tij dhe mbështetësve të tij më 11 dhjetor do të shënojë një rithemelim të kësaj partie të […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara