Wednesday 24 April 2024
Wednesday 24 April 2024

 

Janë publikuar oraret dhe datat e reja të fluturimeve me avion për shqiptarët që duan të riatdhesohen dhe kanë mbetur jashtë kufijve për shkak të pandemisë së koronavirusit.

 

Kompania ajrore shqiptare e fluturimeve, Air Albania ka publikuar oraret dhe datat, ku bëhet edhe sqarimi se oraret mund ti gjejnë nga data 29 maj deri në datën 3 qershor.

 

Të riatdhesuarit, nuk do të karantinohen më për 14 ditë në hotele, por në shtëpitë e tyre, pavarësisht nëse jetojnë në zonat e Kuqe si Tirana, Durrësi e Shkodra apo në zonat e gjelbra, të indentifikuara kështu për shkak të rasteve të identifikuara me koronavirus. Njoftimi është bërë publik nga kryeministri Rama që hyri në fuqi që në datën 11 maj.

 

Riatdhesime 29 maj

Stamboll-Tiranë ora 07:40-08:25

Tiranë-Milano ora  15:00-17:05

Milano-Tiranë ora 18:10-20:15

 

Riatdhesime 30 maj

Tiranë-Frankfurt ora 12:00-14:30

 

Riatdhesime 31 maj

Tiranë-Romë ora 07:15-08:40

Romë-Tiranë ora 09:50-11:15

Tiranë-Milano ora 15:00-17:05

Milano-Tiranë ora 18:10-20:15

 

Riatdhesime 1 qershor

Tiranë-Frankfurt ora 12:00-14:30

Frankfurt-Tiranë ora 15:30-18:15

 

Riatdhesime 2 qershor

Tiranë-Londër ora 12:00-14:00

Londër-Tiranë 15:00-19:05

 

Riatdhesime 3 qershor

Tiranë-Romë 07:15-08:40

Tiranë-Milano ora 15:00-17:15

Milano-Tiranë ora 18:10-20:15

 

20 maj 2020

Më shumë

Kuvendi i Berishës, shkarkon Bashën

Partia Demokratike ndodhet në një krizë të thellë ekzistenciale. Shenjat e krizës janë të dukshme. PD është sot e përçarë keqazi.   Demokratët janë rrjeshtuar në dy grupime kundërshtare: njëri me mbështetës të Sali Berishës, ish-liderit historik të PD, të shpallur “Person non grata” nga qeveria amerikane për “vepra korrupsioni që minojnë demokracinë në […]

“Non-grata”, Berisha shkon me ‘Foltoren’ në SHBA

Të dielën e 5 dhjetorit ora 12:00 me orën lokale, do të zhvillohet ‘Foltorja’ e ish-kryeministrit Sali Berisha me shqiptarët e Amerikës. Njoftimin e ka bërë publik lideri historik i PD përmes një postimi në Facebook. Organizimi është bërë nga diaspora shqiptare në SHBA.   Takimi do të zhvillohet me video-konferencë njësoj sikur të […]

Shqipëri – Kosovë, pa ndalesa në kufi!

Në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, Kosovës dhe Shqipërisë që po mbahet sot në Elbasan, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi shpjegoi tre marrëveshjet e arritura. Tre marrëveshjet synojnë lehtësimin e lëvizjes së qytetarëve në të dy anët e kufirit. “Dua ta filloj nga kjo e fundit që ka të bëjë me lejet e […]

Berisha për Zërin e Amerikës: Unë do marr PD-në, nuk bëj parti tjetër

Ish kryeministri dhe drejtuesi i Partisë Demokratike, Sali Berisha përjashton në mënyrë kategorike, krijimin e një force të re politike. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ai shprehet i bindur se kuvendi i thirrur prej tij dhe mbështetësve të tij më 11 dhjetor do të shënojë një rithemelim të kësaj partie të […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara