Monday 20 May 2024
Monday 20 May 2024

 

Grace Leimann dhe Carlos Muniz, çifti nga Texasi në SHBA, kishin datën e martesës në mes të korrikut.

 

Por, dhëndri u infektua me COVID-19 dhe gjendja e tij u përkeqësua duke ia pamundësuar martesën.

 

Gjendja e Carlos vetëm sa po përkeqësohej në spital dhe më pas u desh të transferohej në reanimacion.

 

E fejuara e tij, Grace ishte konsultuar me një nga mjekët e spitalit për t’i bërë atij befasinë e jetës.

 

Grace veshi fustanin e nusërisë dhe në koordinim me mjekun kujdestar vendosi të futej në dhomën e të dashurit.

 

Familjarët e Carlos ishin të ftuarit e vetëm në këtë ceremoni mbresëlënëse.

 

Ajo iu afrua të dashurit tek shtrati në spital duke mos i lejuar të flasë por duke i konfirmuar se janë të martuar që nga ai moment.

 

Më poshtë momenti emocionues:

 

 

 

Më shumë

Kuvendi i Berishës, shkarkon Bashën

Partia Demokratike ndodhet në një krizë të thellë ekzistenciale. Shenjat e krizës janë të dukshme. PD është sot e përçarë keqazi.   Demokratët janë rrjeshtuar në dy grupime kundërshtare: njëri me mbështetës të Sali Berishës, ish-liderit historik të PD, të shpallur “Person non grata” nga qeveria amerikane për “vepra korrupsioni që minojnë demokracinë në […]

“Non-grata”, Berisha shkon me ‘Foltoren’ në SHBA

Të dielën e 5 dhjetorit ora 12:00 me orën lokale, do të zhvillohet ‘Foltorja’ e ish-kryeministrit Sali Berisha me shqiptarët e Amerikës. Njoftimin e ka bërë publik lideri historik i PD përmes një postimi në Facebook. Organizimi është bërë nga diaspora shqiptare në SHBA.   Takimi do të zhvillohet me video-konferencë njësoj sikur të […]

Shqipëri – Kosovë, pa ndalesa në kufi!

Në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, Kosovës dhe Shqipërisë që po mbahet sot në Elbasan, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi shpjegoi tre marrëveshjet e arritura. Tre marrëveshjet synojnë lehtësimin e lëvizjes së qytetarëve në të dy anët e kufirit. “Dua ta filloj nga kjo e fundit që ka të bëjë me lejet e […]

Berisha për Zërin e Amerikës: Unë do marr PD-në, nuk bëj parti tjetër

Ish kryeministri dhe drejtuesi i Partisë Demokratike, Sali Berisha përjashton në mënyrë kategorike, krijimin e një force të re politike. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ai shprehet i bindur se kuvendi i thirrur prej tij dhe mbështetësve të tij më 11 dhjetor do të shënojë një rithemelim të kësaj partie të […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara