Sunday 14 July 2024
Sunday 14 July 2024

“Kala Festival” një mundësi e shkëlqyer për të rinjtë që të shijojnë muzikën e Dj-ve më të mirë, duke eksploruar Rivierën Shqiptare, me shpellat, kështjellat, kanionet dhe panoramën bukur të plazheve të cilësuar si ndër më të mirët në Mesdhe.

 

Me këtë vlerësim dëshmohet edhe njëherë misioni i Kala Festival në promovimin e turizmit.

 

“Konfirmohet linja për shtatorin!

Kundër të gjitha gjasave, kemi arritur të konfirmojmë të gjithë artistët në linjë për datat e reja në shtator!

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

Në modën e vërtetë Kala, prisni një javë të plotë muzikë të jashtëzakonshme buzë detit, nga udhëtimet sonike 5 h në lindjen e diellit dhe momente të paharrueshme duke kërcyer dhe kënduar në grupet tona të preferuara, për zgjedhjet zhanri-spaning nga disa nga më të mirat DJ atje jashtë, të vjetra dhe të reja.

Do të ketë shumë aksion larg kërcimit gjithashtu, nga yoga dhe meditimi në kajaking, padleboarding dhe pedalos.

Ne jemi për një javë tjetër magjike të muzikës cilësore dhe bekimit të verës, diçka që besojmë se është shumë e nevojshme këtë vit.

Meqenëse disa njerëz nuk do të mund të ndjekin datat e reja, disa vende do të bëhen të disponueshme. Këto bileta do të qarkullojnë javët në vazhdim. Nëse dëshironi të vini në Kala në shtator, regjistrohuni në faqen tonë për t ‘ u bashkuar me listën e pritjes dhe për të marrë lidhjen e biletave sapo të bëhen në dispozicion këto grupi i fundit të biletave.

Mezi presim të ribashkohemi në shtator”, thuhet në njoftimin e “Kala Festival”.

 

Kala Festival është një festival i ri që mbahet në Dhërmi prej vitit 2018, në plazhin e veçuar në Rivierën Shqiptare.

Pjesëmarrësit shijojnë plazhet me rërë, ujërat e kristalta, mikpritjen e banorëve, ushqimin i shkëlqyer në vendet ku zhvillohet festivali.

Një përzgjedhje e veçantë e artistëve që lidhen nga shpirti për muzikën se sa për rrymën, ky festival premton një javë fantastike me argëtime ditën dhe natën.

 

9 prill 2020

 

 

Më shumë

Konfirmohet “Kala Festival” Shtator 2020 në një nga vendet më mahnitëse të Rivierës Shqiptare

“Kala Festival” një mundësi e shkëlqyer për të rinjtë që të shijojnë muzikën e Dj-ve më të mirë, duke eksploruar Rivierën Shqiptare, me shpellat, kështjellat, kanionet dhe panoramën bukur të plazheve të cilësuar si ndër më të mirët në Mesdhe.   Me këtë vlerësim dëshmohet edhe njëherë misioni i Kala Festival në promovimin e turizmit. […]

Ministri i turizmit: Për vitin 2020, shpresoj që t’i kalojmë 7 milionë turistë të huaj 

Ndonëse tërmeti i 26 nëntorit i ka dhënë një goditje të fortë turizmit, ministri i Turizmit pret që gjatë vitit 2020, Shqipërinë ta vizitojnë rreth 7 milionë turistë. Ministri, Blendi Klosi duke folur në studion e Euronews Albania, tha se këtë vit pritet që të ketë sërish rritje pasi këtë e tregojnë dhe të dhënat për […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara