Friday 19 July 2024
Friday 19 July 2024

Kryetari i Komunës së Tuzit Nik Gjeloshaj në bashkëpunim me Kryqin e Kuq të Malit të Zi, do t’iu ofrojë ndihmë atyre që kanë nevojë.

Në postimin e plotë të Gjeloshaj në rrjetin social Facebook thuhet: “ Qytetarë të nderuar,

Ju njoftojmë se Komuna e Tuzit në koordinim me Kryqin e kuq të Malit të Zi, është duke bërë përpjekje t’iu ofrojë ndihmë atyre të cilëve kjo iu nevojitet më së tepërmi. Lidhur me këtë, i lusim qytetarët, ata të cilëve iu nevojitet ndihma që t’i drejtohen Ekipit komunal në nr. 020/875-167, ashtuqë mos të ndodh që pjesa më vulnerable e popullatës të mbesë e pakujdesuar me nevojat elementare. Nuk ka vend për panik, jemi këtu që t’u ndihmojmë më të rrezikuarve! Le të mbisundojë arsyeja, të kujdesemi për njëri tjetrin!

#qëndronështëpi

NGJ”, deklaroi Gjeloshaj.

 

TV Boin

 

24 mars 2020

Më shumë

Gjeloshaj: Joanikije të distancohet nga ata që kënduan për Kosovën

Kryetari i Komunës së Tuzit në Mal të Zi, Nik Gjeloshaj, i bëri thirrje mitropolitit të Kishës Ortodokse Serbe në Mal të Zi, Joanikije, që të distancohet nga ata që kënduan këngë nacionaliste me vargjet “Kur ushtria të kthehet në Kosovë”, gjatë shugurimit të tij, më 5 shtator.   Këto vargje mund të shihen […]

Parlamenti i Malit të Zi, shkarkon ministrin që mohoi gjenocidin në Srebrenicë

Parlamenti i Malit të Zi, të enjten mbrëma shkarkoi ministrin e Drejtësisë dhe të Drejtave të Njeriut dhe Pakicave, Vladimir Leposaviç, për shkak të qëndrimit të tij mohues ndaj gjenocidit në Srebrenicë dhe dhe miratoi një rezolutë që ndalon mohimin e gjenocidit në atë qytet.   Shkarkimi i ministrit tij u bë me propozimin […]

Ua mori ushtria jugosllave, shqiptarëve të Malit të Zi u rikthehen pronat pas 30 vitesh

Shqiptarët e Malit të Zi, në Ulqin, kanë mbyllur një kalvar me pronat pas 30 vitesh.   Falë iniciativës së deputetit shqiptar atje, Genci Nimanbegu, Kuvendi i Malit të Zi ka votuar ligjin për kthimin e pronës së Valdanosit ish pronarëve.   Kjo konsiderohet një fitore e madhe për shqiptarët në Mal të Zi, […]

Shqiptarët gjatë pluralizmit në Mal të Zi

Në sesionin shkencor “Shqiptarët në Mal të Zi gjatë tri dekadave të fundit” u shpalosen analiza shumëdimensionale mbi proceset dhe dukuritë që kanë ndodhur gjatë pluralizmit në këtë vend.   Studiuesë të ndryshëm shfaqen pikëpamje dhe analiza mbi pozitën e shqiptarëve dhe për nivelin e integrimit të tyre në Mal të Zi.   […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara