Monday 22 July 2024
Monday 22 July 2024

 

 

Sukses i madh i i Laçit në Europë. Bardhezinjtë barazuan në takimin e kthimit kundër rumunëve të Krajovas me rezultatin 0-0 dhe kualifikohen në raundin e tretë të Conference League.

 

Sfida e parë përfundoi me rezultatin 1-0 për kurbinasit në “Elbasan Arena”, të cilët bëjnë historinë, pasi është hera e parë që arrijë të kualifikohen në turin e tretë të një kompeticioni evropian.

 

Bardhezinjtë bënë një ndeshje mjaft të mirë, madje patën rastet e tyre për të shënuar, por nuk ia dolën të ndëshkonin rivalët.  E megjithatë u treguan të saktë në mbrojtje, e po ashtu portieri Alen Sherri ishte i pakalueshëm.

 

Për rumunët vjen tronditja e dytë nga skuadra shqiptare, ndërsa humbja e parë i kushtoi vendin  e stafit teknik.  Kundërshtari i radhës i Laçit në Konferenc Lig do të jetë ekipi belg i Anderlehtit.

 

Më shumë

Rreziku nga sulmet kibernetike

Siguria kibernetike po bëhet çdo ditë e më shumë një fushë që kërkon fuqi punëtore të specializuar. Ndaj Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, si drejtues i institucionit që shumë shpejt do të marrë drejtimin për garantimin e mbrojtjes kibernetike përshëndeti pjesëmarrësit në aktivitetin inovativ “Cyber Camp Albania”, ku ftoi të rinjtë të orientojnë karrierën […]

4 – Dhjetori, Festa Kombëtare e Forcave të Armatosura Shqiptare

Me propozimin e Isa Boletinit, më 4 dhjetor 1912, Mehmet pashë Dërralla u zgjodh ministër i Luftës në Qeverinë e Përkohshme, duke fituar 42 vota dhe duke u radhitur i treti pas Luigj Gurakuqit me 54 vota dhe Myfit Bej Gjirokastrës (Libohovës) me 52 vota. Ministri i Luftës Mehmet pashë Dërralla duke bashkëpunuar me […]

Një shqiptar në krye të Arqipeshkivisë së Tiranës dhe Durrësit

Papa Françesku emëroi sot (30 nёntor 2021) imzot Arjan Dodaj, kryeipeshkëv të ri të kryedioqezës së Tiranë-Durrësit. Imzot Dodaj është kryeipeshkvi i tretë i kësaj Kishe në periudhën pas rënies së komunizmit, pasardhës i imzot Rrok Mirditës dhe i imzot George Frendos.   R.SH. – Vatikan   Dorëheqja dhe emërimi i Kryeipeshkvit Mitropolit […]

Mbi 17’000 shqiptarë e festuan Pavarësinë jashtë atdheut

Një numër i konsiderueshëm shqiptarësh kanë zgjedhur t’i kalojnë festat e nëntorit jashtë atdheut.   Stambolli ishte destinacioni kryesor për të kaluar pushimet 4-ditore që erdhën nga festat e Pavarësisë dhe Çlirimit.   “Stambolli është shitur në masë, gati  muaj përpara, pra në fund të tetorit të gjitha grupet e Stambollit kanë qenë të […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara