Friday 21 June 2024
Friday 21 June 2024

 

Në përgjigje të kërkesës në rritje për makina elektrike në Belgjikë, prodhuesi kinez i makinave elektrike “Aiways” dhe “Cardoen”, partneri i tij ekskluziv i shërbimit në vend, kanë zbuluar bashkërisht modelin U5 të “Aiways” në showroom-in e “Cardoen” në Wilrijk. Ai është një suv plotësisht elektrik me bateri, të cilin kompania me bazë në Shanghai e solli në tregun evropian në vitin 2020, citon “Xinhua”.

 

“Ne zgjodhëm “Aiways” sepse fokusohemi te konsumatorët privatë të cilët duhet të mbulojnë në mënyrë të pavarur shpenzimet e makinës”, shpjegoi Ivo Willems, drejtori komercial i “Cardoen Autosupermarkt”, duke shtuar se kjo kompani ofron cilësinë më të lartë me një çmim të ulët dhe se e ardhmja e këtyre makina duket e mirë në tregun belg.

 

Kjo marrëveshje e fundit me “Aiways” është gjithashtu një inkurajim për sa i përket besimit për Cardoen, e cila tashmë është kompania më e madhe e shitjeve në internet të makinave në Belgjikë. CRI

 

 

Më shumë

Duke shpresuar se Omicron nuk do të shkatërrojë Krishtlindjet, Betlehemi ndez dritat e pemës

BETHLEHEM, Bregu Perëndimor, 4 dhjetor (Reuters) – Banorët ndezën një pemë gjigante të Krishtlindjeve jashtë Kishës së Lindjes së Betlehemit të shtunën, duke shpresuar që një variant i ri i koronavirusit të mos prishë një sezon tjetër pushimi në vendlindjen tradicionale të Jezusit. Betlehemi u mbyll vetëm Krishtlindjet e kaluara, duke humbur sezonin […]

Zgjerimi i ndikimit turk rrit tensionet me Iranin

Arrestimi i agjentëve iranianë në Turqi muajin e kaluar, thonë analistët, është shenja më e fundit e rritjes së tensioneve midis dy fqinjëve. Kjo po ndodh ndërsa Turqia po zgjeron ndikimin e saj në rajonin e Kaukazit në dëm të Iranit.   Forcat turke të sigurisë arrestuan agjentët iranianë për të cilët Turqia […]

Energjia atomike energji e gjelbër?

Gjermania dhe disa shtete të BE kundërshtojnë kategorizimin e energjisë atomike si energji të gjelbër. Por shumica e vendeve të BE e mbështet këtë, mes tyre edhe Franca.     Gjermania dhe katër shtete të tjera e kundërshtuan hapur në Glasgou, ku përfundoi Konferenca Botërore për Klimën, kategorizimin e energjisë atomike si energji të […]

Izraeli mohon akuzat për spiunazh në Turqi

Izraeli është angazhuar për lirimin e një çifti izraelit të cilët janë dërguar në mbajtje nga ana e autoriteteve turke, tha kryeministri izraelit, Naftali Bennett.   Media shtetërore turke ka thënë se izraelitët e ndaluar ishin spiunë.   Kryeministri Bennett tha përmes një deklarate se ai ka biseduar me familjen e dy izraelitëve, […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara