Saturday 2 March 2024
Saturday 2 March 2024

 

Ditën e sotme është shënuar një ngjarje e rëndë në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza,  ku një pacient i infektuar me koronavirus u hodh nga ballkoni i katit të 3 të spitalit COVID-1, Infektivi.

 

Sipas policisë, pacienti ndodhet nën kujdesin e mjekëve dhe po lufton me jetën.

 

Shtetasi me inicialet R.G., 69 vjeç, ishte në terapi intensive, ndërsa prej disa ditësh merrte mjekim në këtë spital. Aktualisht nuk dihet se si ka ndodhur ngjarja.

 

Ky është rasti i katërt kur një pacient me COVID hidhet nga lartësia nga ambientet e spitalit. Tre rastet e mëparëshme kanë ndodhur në spitalin  COVID-2, ‘Shefqet Ndroqi’, ku kanë rezultuar fatale pasi të tre pacinetët kanë humbur jetën.

 

Më shumë

Kuvendi i Berishës, shkarkon Bashën

Partia Demokratike ndodhet në një krizë të thellë ekzistenciale. Shenjat e krizës janë të dukshme. PD është sot e përçarë keqazi.   Demokratët janë rrjeshtuar në dy grupime kundërshtare: njëri me mbështetës të Sali Berishës, ish-liderit historik të PD, të shpallur “Person non grata” nga qeveria amerikane për “vepra korrupsioni që minojnë demokracinë në […]

“Non-grata”, Berisha shkon me ‘Foltoren’ në SHBA

Të dielën e 5 dhjetorit ora 12:00 me orën lokale, do të zhvillohet ‘Foltorja’ e ish-kryeministrit Sali Berisha me shqiptarët e Amerikës. Njoftimin e ka bërë publik lideri historik i PD përmes një postimi në Facebook. Organizimi është bërë nga diaspora shqiptare në SHBA.   Takimi do të zhvillohet me video-konferencë njësoj sikur të […]

Shqipëri – Kosovë, pa ndalesa në kufi!

Në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, Kosovës dhe Shqipërisë që po mbahet sot në Elbasan, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi shpjegoi tre marrëveshjet e arritura. Tre marrëveshjet synojnë lehtësimin e lëvizjes së qytetarëve në të dy anët e kufirit. “Dua ta filloj nga kjo e fundit që ka të bëjë me lejet e […]

Berisha për Zërin e Amerikës: Unë do marr PD-në, nuk bëj parti tjetër

Ish kryeministri dhe drejtuesi i Partisë Demokratike, Sali Berisha përjashton në mënyrë kategorike, krijimin e një force të re politike. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ai shprehet i bindur se kuvendi i thirrur prej tij dhe mbështetësve të tij më 11 dhjetor do të shënojë një rithemelim të kësaj partie të […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara