Friday 19 July 2024
Friday 19 July 2024

 

 

Deputeti Selami Jenisheri, i futur në Kuvend përmes listave të opozitës që përbën sot parlamentin,  ka ndezur jo pak debat.

 

Ai teksa ka dalë me një biçikletë femrash, tregoi se do te votoja me kenaqësi listat e hapura e jo ato që propozojnë Rama dhe Basha.

 

“Unë jam i lumtur që arrita të bëhem deputet në moshën 78 vjeçare. Jam njeri me fat. Zoti më ka dhënë energji që të shëtis me biçikletë nga Shkodra në Tiranë në kohë të mirë. Kur bie shi udhëtoj me autobus”, theksoi ai.

 

“Po do më pëlqente që deputetët të zgjidheshin nga populli. Bie fjala Tirana ka 24 njësi. Çdo njësi të përzgjidhte me drejt vote dy veta. Te futen në garë me njëri-tjetrin dhe kushdo qe fiton te ishte kandidat potencial per forcen e vet politike. Kështu të bëjnë PS-ja, PD – ja, LSI etj”.

 

“Kjo do ishte një mrekulli e vërtetë. Si deputeti më i vjetër në moshë, në Kuvendin e Shqipërisë dua të kontriboj sadopak për këtë vend”,  thekson deputeti Selami Jenisheri”..

 

Ai shton se e ardhmja u përket të rinjve.

 

I pyetur se me çfarë do të merrej pas mbarimit te mandatit? Ai u pergjigje se i mjafton pensioni 75 mijë lekë në muaj dhe do të argëtohej me njerëzit më të dashur të zemrës.

 

Më shumë

“Non-grata”, Berisha shkon me ‘Foltoren’ në SHBA

Të dielën e 5 dhjetorit ora 12:00 me orën lokale, do të zhvillohet ‘Foltorja’ e ish-kryeministrit Sali Berisha me shqiptarët e Amerikës. Njoftimin e ka bërë publik lideri historik i PD përmes një postimi në Facebook. Organizimi është bërë nga diaspora shqiptare në SHBA.   Takimi do të zhvillohet me video-konferencë njësoj sikur të […]

Dekriminalizim e dorëheqje, si mbetën 6 bashki pa kryetar

Vënia nën akuzë nga SPAK i kryebashkiakut të Mallakastrës, Qerim Ismailaj, dhe mënyra se si do t’i rrjedhë përballja me drejtësinë për akuzën e “falsifikimit”, nuk e përjashton mundësinë e ndërprerjes së mandatit të tij.   Por nga ana tjetër, në vend janë gjashtë bashki të cilat nuk e kanë një kryetar të […]

Shtyhet ngritja e komisionit të reformës zgjedhore

Miratimi i komisionit të posaçëm të reformës zgjedhore është tërhequr nga seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë.   Vendimi ka ardhur pas kërkesës së kreut të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Alfred Rushaj.   Kjo për faktin se palët ende nuk janë dakordësuar për objektin e komisionit të posaçëm të reformës zgjedhore. […]

Kuvendi i Shqipërisë ratifikon konventën me Izraelin për shmangien e taksimit të dyfishtë

Kuvendi i Shqipërisë ratifikon konventën me Izraelin për shmangien e taksimit të dyfishtë. Ministrja e Financave Delina Ibrahimaj ka prezantuar në Kuvend projektligjin që do të votohet ditën e sotme mbi konventën e nënshkruar mes Shqipërisë dhe Izraelit.   Sipas saj kjo konventë do të bëjë që çdo shtetas apo biznes që zhvillon […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara