Albanian Profile
Friday 19 July 2024
Friday 19 July 2024

 

Demonstruesit po protestojnë kundër masave mbrojtëse të mbylljes nëpër shtëpi dhe të gjitha bizneseve në SHBA, derisa qytetarët në Karolinën e Veriut janë parë duke shëtitur rrugëve të armatosur deri në dhëmbë, kurse disa prej tyre janë fotografuar në një lokal të ushqimit të shpejtë duke pritur në radhë me një raketahedhës që e kishte vendosur në shpinë, raporton CBS.

 

Në fakt fotoreporteri i të përditshmeve News dhe Observer, Travis Long, me seli në Karolinën e Veriut, ka realizuar një set të pazakontë fotografik që në masë të madhe u përhap në rrjetet sociale.

 

Fotografitë e tij tregojnë një grup njerëzish me dhe pa maska, si dhe të armatosur deri në dhëmbë duke blerë sandviçë në një lokal, ku njëri prej tyre barte në shpinë raketahedhësin AT4 dhe dy revolverë. Derisa një tjetër kishte një pushkë të modifikuar me porosi.

 

Ai ato i kishte realizuar gjatë një dite të lirë duke përcjellë grupin që e quan veten Blue Igloo, për të cilën Observer pretendon se janë mbledhur në qendër për t’i dhënë mbështetje Amendamentit të Parë dhe të Dytë të Kushtetutës amerikane, transmeton Telegrafi.

 

Ky fotoreporter ka deklarua për CBS, ka menduar se shfaqja e këtyre personave në lokal kishte ndodhur sepse kishin dalë për të protestuar kundër masave të distancimit social.

 

Grupi Blue Igloo e pranon se është diçka e kundërligjshme, por mundohen të arsyetohen se kanë qenë jashtë për të thithur paksa ajër të pastër. Në anën tjetër të përditshmet News dhe Observer, raportojnë se asnjë person nga ky grup nuk është arrestuar nga policia.

12 maj 2020

 

 

 

 

 

 

Më shumë

Duke shpresuar se Omicron nuk do të shkatërrojë Krishtlindjet, Betlehemi ndez dritat e pemës

BETHLEHEM, Bregu Perëndimor, 4 dhjetor (Reuters) – Banorët ndezën një pemë gjigante të Krishtlindjeve jashtë Kishës së Lindjes së Betlehemit të shtunën, duke shpresuar që një variant i ri i koronavirusit të mos prishë një sezon tjetër pushimi në vendlindjen tradicionale të Jezusit. Betlehemi u mbyll vetëm Krishtlindjet e kaluara, duke humbur sezonin […]

Zgjerimi i ndikimit turk rrit tensionet me Iranin

Arrestimi i agjentëve iranianë në Turqi muajin e kaluar, thonë analistët, është shenja më e fundit e rritjes së tensioneve midis dy fqinjëve. Kjo po ndodh ndërsa Turqia po zgjeron ndikimin e saj në rajonin e Kaukazit në dëm të Iranit.   Forcat turke të sigurisë arrestuan agjentët iranianë për të cilët Turqia […]

Energjia atomike energji e gjelbër?

Gjermania dhe disa shtete të BE kundërshtojnë kategorizimin e energjisë atomike si energji të gjelbër. Por shumica e vendeve të BE e mbështet këtë, mes tyre edhe Franca.     Gjermania dhe katër shtete të tjera e kundërshtuan hapur në Glasgou, ku përfundoi Konferenca Botërore për Klimën, kategorizimin e energjisë atomike si energji të […]

Izraeli mohon akuzat për spiunazh në Turqi

Izraeli është angazhuar për lirimin e një çifti izraelit të cilët janë dërguar në mbajtje nga ana e autoriteteve turke, tha kryeministri izraelit, Naftali Bennett.   Media shtetërore turke ka thënë se izraelitët e ndaluar ishin spiunë.   Kryeministri Bennett tha përmes një deklarate se ai ka biseduar me familjen e dy izraelitëve, […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara