Friday 14 June 2024
Friday 14 June 2024

 

Një pjesë e protestuesve no-vax që ishin mbledhur sot në rrugët e White City, në veriperëndim të Londrës, sulmuan një nga zyrat e BBC. Pasi u larguan nga marshimi, ata u përpoqën të depërtonin kordonin e policëve që qëndronin para dyerve të hyrjes në stacionin televiziv britanik BBC. Transmetuesi britanik është akuzuar për “përhapjen e lajmeve të rreme për Covid-19”.

 

Marshi i protestës u organizua nga lëvizja Official Voice, e cila akuzoi mediat kombëtare për propagandë në favor të vaksinës në profilet e saj sociale. Në veçanti, demonstruesit dolën në rrugë kundër detyrimit të pasaportës së vaksinimit dhe mundësisë së administrimit të vaksinës edhe te fëmijët.

 

Sulmi në selinë e BBC nuk ishte një ide e improvizuar, por një sulm i planifikuar ditët e fundit nën emrin “Storm the Bbc”.

 

 

 

 

https://twitter.com/i/status/1424733570992586760

Më shumë

Duke shpresuar se Omicron nuk do të shkatërrojë Krishtlindjet, Betlehemi ndez dritat e pemës

BETHLEHEM, Bregu Perëndimor, 4 dhjetor (Reuters) – Banorët ndezën një pemë gjigante të Krishtlindjeve jashtë Kishës së Lindjes së Betlehemit të shtunën, duke shpresuar që një variant i ri i koronavirusit të mos prishë një sezon tjetër pushimi në vendlindjen tradicionale të Jezusit. Betlehemi u mbyll vetëm Krishtlindjet e kaluara, duke humbur sezonin […]

Zgjerimi i ndikimit turk rrit tensionet me Iranin

Arrestimi i agjentëve iranianë në Turqi muajin e kaluar, thonë analistët, është shenja më e fundit e rritjes së tensioneve midis dy fqinjëve. Kjo po ndodh ndërsa Turqia po zgjeron ndikimin e saj në rajonin e Kaukazit në dëm të Iranit.   Forcat turke të sigurisë arrestuan agjentët iranianë për të cilët Turqia […]

Energjia atomike energji e gjelbër?

Gjermania dhe disa shtete të BE kundërshtojnë kategorizimin e energjisë atomike si energji të gjelbër. Por shumica e vendeve të BE e mbështet këtë, mes tyre edhe Franca.     Gjermania dhe katër shtete të tjera e kundërshtuan hapur në Glasgou, ku përfundoi Konferenca Botërore për Klimën, kategorizimin e energjisë atomike si energji të […]

Izraeli mohon akuzat për spiunazh në Turqi

Izraeli është angazhuar për lirimin e një çifti izraelit të cilët janë dërguar në mbajtje nga ana e autoriteteve turke, tha kryeministri izraelit, Naftali Bennett.   Media shtetërore turke ka thënë se izraelitët e ndaluar ishin spiunë.   Kryeministri Bennett tha përmes një deklarate se ai ka biseduar me familjen e dy izraelitëve, […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara