Sunday 16 June 2024
Sunday 16 June 2024

Në arrest shtëpie për shpërndarje droge, kishte blerë shumë maska për familjen e tij, por pasi e bija 6-vjeçare me aftësi të kufizuara përfundoi në spital pasi u rrëzua, ndryshoi mendim.

 

Ai vendosi që ti dhurojë rreth 200 maskat që kishte siguruar për spitalin pediatrik ku ishte kuruar e bija.

 

Arsyeja? Vogëlushja i kishte thënë se të gjithë infermierët nuk kishin maska, pavarësisht emergjencës së koronavirusit, duke bërë që të marrë këtë vendim.

 

Historia vjen nga Bari në Itali, ku maskat iu dhuruan spitalit pediatrik ‘Giovanni XXIII’, i cili falënderoi 28-vjeçarin protagonist të këtij rasti.

 

Personi në fjalë ndodhej në arrest shtëpie për shpërndarje droge dhe jetonte me dy vajzat 1 dhe 6 vjeçe, ndërsa maskat i bleu me lekët e fundit, shkruan noa.

 

Vajza e madhe duhet të operohej në 9 prill, por ndërhyrja u shty për shkak të emergjencës së koronavirusit.

 

 

Më shumë

Vazhdojnë vuajtjet e mijëra emigrantëve në kufirin Poloni-Bjellorusi

Polonia po përballet me një krizë të madhe emigrantësh ndërsa mijëra njerëz po përpiqen të hyjnë në territorin e saj nga Bjellorusia. Autoritetet polake kanë krijuar një të ashtuquajtur “zonë përjashtimi”, ku nuk lejohen të futen vullnetarët që duan të ndihmojnë emigrantët që mbërrijnë në tokën e Bashkimit Evropian. Korrespondenti i Zërit të Amerikës […]

Sa mirë i mbron BE gazetarët?

Kur Daphne Caruana Galizia u vra në një sulm me bombë me makinë më 16 tetor 2017, kjo shkaktoi shqetësim jo vetëm në Evropë, por në mbarë botën. Por gazetarja malteze nuk është e vetmja që i është dashur të paguajë me jetën e saj për hulumtimet e saj mbi korrupsionin dhe pastrimin […]

Si në Luftën e Ftohtë – Bjellorusia bllokon DW

Për herë të parë që pas fundit të Luftës së Ftohtë bllokohet informimi nga Deutsche Welle në hapësirën post-sovjetike. Bjellorusia e ka bllokuar median për botën e jashtme. Ç’qendron pas kësaj?   Kjo shënon një pikë-kthese. Mbi 30 vjet Deutsche Welle ka transmetuar pa u penguar programet e saj në BRSS dhe në republikat […]

Gratë në ndërtim – Mungesë punëtorësh të kualifikuar në Gjermani

Industria e ndërtimit ka një problem të madh me mungesën e fuqisë së kualifikuar punëtore – kjo edhe për faktin se punëson shumë pak gra. Çfarë duhet bërë për të ndryshuar gjendjen?   “Püppi në punë” është një influencere e njohur në punën e saj të dytë. Gruaja e re me flokë të kuqe […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara