Tuesday 5 March 2024
Tuesday 5 March 2024

 

Prokuroria e posaçme antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK, ka nisur hetimet për shembjen e Teatrit Kombëtar.

 

Çështja po hetohet nga prokurori Edvin Kondili, i cili ka sekuestruar dokumentet e Bashkisë Tiranë.

 

Gjithçka lidhur me procedurën e ndjekur për shembjen e godinës së Teatrit.

 

Këto hetime kanë nisur pas dy padive të dorëzuar në SPAK nga Aleanca për Mbrojtjen e Tetarit.

 

Në njërën nga paditë, Aleanca akuzon kryebashkiakun e Tiranës Eerion Veliaj për “Shpërdorim detyre” dhe “Korrupsion i zyrtarëve që kryejnë funksion publik, kryer në bashkëpunim”.

 

Sakaq paraditen e sotme Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit do të mbajë një protestë në orën 11.00 para SPAK.

 

 

21 maj 2020

Më shumë

Kuvendi i Berishës, shkarkon Bashën

Partia Demokratike ndodhet në një krizë të thellë ekzistenciale. Shenjat e krizës janë të dukshme. PD është sot e përçarë keqazi.   Demokratët janë rrjeshtuar në dy grupime kundërshtare: njëri me mbështetës të Sali Berishës, ish-liderit historik të PD, të shpallur “Person non grata” nga qeveria amerikane për “vepra korrupsioni që minojnë demokracinë në […]

“Non-grata”, Berisha shkon me ‘Foltoren’ në SHBA

Të dielën e 5 dhjetorit ora 12:00 me orën lokale, do të zhvillohet ‘Foltorja’ e ish-kryeministrit Sali Berisha me shqiptarët e Amerikës. Njoftimin e ka bërë publik lideri historik i PD përmes një postimi në Facebook. Organizimi është bërë nga diaspora shqiptare në SHBA.   Takimi do të zhvillohet me video-konferencë njësoj sikur të […]

Shqipëri – Kosovë, pa ndalesa në kufi!

Në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive, Kosovës dhe Shqipërisë që po mbahet sot në Elbasan, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi shpjegoi tre marrëveshjet e arritura. Tre marrëveshjet synojnë lehtësimin e lëvizjes së qytetarëve në të dy anët e kufirit. “Dua ta filloj nga kjo e fundit që ka të bëjë me lejet e […]

Berisha për Zërin e Amerikës: Unë do marr PD-në, nuk bëj parti tjetër

Ish kryeministri dhe drejtuesi i Partisë Demokratike, Sali Berisha përjashton në mënyrë kategorike, krijimin e një force të re politike. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ai shprehet i bindur se kuvendi i thirrur prej tij dhe mbështetësve të tij më 11 dhjetor do të shënojë një rithemelim të kësaj partie të […]

  • © 2017 Albanian Profile Të gjitha të drejtat e rezervuara